baselinker alternatywy

Alternatywy dla Baselinkera, konkurencja

Co zapewnia Baslinker? W mojej ocenie najważniejsza jest ogromna elastyczność narzędzi i możliwość dostosowania do zróżnicowanych potrzeb. Rozbudowany OMS – zarządzanie zamówieniami z wielu źródeł. WMS to „Warehouse Management System”, czyli oprogramowanie do zarządzania towarami i ich stanami. Baselinker to nie jedyne narzędzie do obsługi zamówień. Istnieją alternatywy, które krótko omówię i porównam z Baselinkerem.

apilo baselinker

Apilo

Apilo wcześniej nazywało się ERPBox. Nie tylko automatyzuje proces wystawiania ofert i przetwarzania zamówień, ale także integruje cały łańcuch dostaw — od magazynowania po wysyłkę. Integracja z systemami skanowania kodów kreskowych i automatyzacja magazynowa pozwalają na szybką realizację zamówień. Oferuje funkcję generowania treści produktowych przez chat GPT.

„Możesz wystawiać automatycznie faktury, ale tylko i wyłącznie w autorskim narzędziu oferowanym przez Apilo.”

www.dealavo.com

Dzięki funkcjom sprzedaży wielokanałowej, platforma ułatwia zarządzanie ofertami na różnych marketplace’ach, co pozwala osiągać lepsze wyniki sprzedaży. Narzędzia do zarządzania stanami i cenami zapewniają pełną kontrolę nad asortymentem i konkurencyjność cenową. Zintegrowany system fakturowania, umożliwia łatwe i szybkie generowanie faktur bezpośrednio z platformy.

xsale baselinker

xSale

To platforma e-commerce, która oferuje automatyzację wielu kanałów sprzedaży, co umożliwia jednoczesne wystawianie, edycję i zamykanie ofert na: Allegro, eBay czy Shoper. Co więcej, system automatycznie zarządza stanami magazynowymi i cenami, co eliminuje potrzebę manualnej kontroli i aktualizacji.

„Na tle baselinkera i ERPboxa, xSale prezentuje się najlepiej w kontekście tempa synchronizacji danych.”

www.forum.gazeta.pl

Unikatową cechą xSale jest pełna integracja z systemami ERP, co umożliwia real-time synchronizację danych produktowych i zamówień. Platforma oferuje także zaawansowane możliwości w zakresie tworzenia i zarządzania katalogami produktów. Dostępny jest także dedykowany xSale PIM.

sellasist baselinker

Sellasist

Sellasist wyróżnia się na tle konkurencji unikatowym modułem automatyzacji. Umożliwia on zarządzanie wielokanałową sprzedażą w jednym miejscu, integrując działania na platformach takich jak Allegro, eBay czy sklepy internetowe.

Sellasist oferuje zaawansowane możliwości zarządzania asortymentem, co pozwala na masowe operacje na ofertach oraz automatyczną synchronizację stanów magazynowych z hurtowniami. Unikatowym aspektem oferty jest także wsparcie w obsłudze dokumentów sprzedażowych, co obejmuje automatyczne wystawianie faktur czy integrację z systemami księgowymi.

sello baselinker

Sello

Jest to aplikacja Desktop wyprodukowana przez firmę Insert.
Sello NX umożliwia pełną kontrolę nad procesem sprzedaży i wysyłek. Dzięki możliwości integracji z różnymi platformami handlowymi, w tym Allegro oraz systemami sprzedaży takimi jak Subiekt GT, Sello NX umożliwia efektywną pracę z wieloma kanałami jednocześnie, zarówno w zakresie zarządzania ofertami, jak i obsługi klienta.

„Sello nie pracuje jak np. Baselinker na ich serwerach, tylko w naszej firmie bezpośrednio na naszym serwerze.”

www.forum.insert.com.pl

Unikatowe cechy Sello NX to zaawansowane funkcje automatyzacji jak wystawianie faktur czy zarządzanie zamówieniami. System wspiera również prace wielostanowiskowe w lokalnej bazie danych, co zwiększa wydajność pracy zespołowej, dając możliwość jednoczesnej pracy wielu użytkowników.

skyshop baselinker

Sky-Shop

Sky-Shop pozwala uruchomić sprzedaż online, korzystając z gotowych integracji i funkcji, które ułatwiają prowadzenie działalności w różnych kanałach sprzedaży, takich jak Allegro, Empik Place czy Morele Marketplace.

Jednym z unikatowych atutów Sky-Shop jest możliwość łatwej integracji z ponad 551 hurtowniami do dropshippingu. Platforma oferuje również zaawansowane narzędzia do automatyzacji i zarządzania wysyłkami.

Sky-Shop wspiera sprzedaż międzynarodową dzięki wielojęzyczności i automatycznemu przeliczaniu walut. Narzędzia marketingowe i optymalizacja SEO zapewniają skuteczną promocję i widoczność w wyszukiwarkach, a integracje z systemami księgowymi i ERP pozwalają na sprawną administrację.

idosell baselinker

IdoSell

Platforma IdoSell ma wbudowany WMS. Dostępne jest rozbudowane API oraz setki integracji zarówno z firmami kurierskimi jak i marketplace’ami. IdoSell oferuje wydruk na drukarkach fiskalnych.

IdoSell będzie dobrym wyborem, gdy łączysz sprzedaż na Allegro i w sklepie. Daje możliwość skorzystania z uniwersalnego narzędzia IdoSell Downloader.

WooCommerce

WooCommerce to elastyczna platforma e-commerce dla WordPress. Pozwala na łatwą personalizację i zarządzanie sklepem internetowym bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Jest to szczególnie korzystne dla użytkowników WordPress, dzięki integracji z systemami płatności, zaawansowanym narzędziom marketingowym i optymalizacji procesu zakupowego.

Unikatową cechą WooCommerce jest jego otwarty charakter, co daje pełną kontrolę nad sklepem i danymi, a także możliwość rozbudowy i dostosowania funkcji do indywidualnych potrzeb.

outivio baselinker

Outvio


Outvio oferuje unikatową, scentralizowaną platformę do obsługi wszystkich aspektów handlu elektronicznego po zakupie. Umożliwia zarządzanie realizacją zamówień, wysyłką, śledzeniem przesyłek, ale także obsługę zwrotów, wymian oraz powiadomień dla klientów.

To, co wyróżnia Outvio, to integracja z ponad 80 firmami kurierskimi na całym świecie oraz możliwość łatwego połączenia z różnymi platformami eCommerce. Dzięki temu możesz zautomatyzować powtarzalne zadania.

easyuploader baselinker

EasyUploader

Jest to aplikacja Desktop dostępna na rynku od wielu lat.
EasyUploader wyróżnia się na tle innych narzędzi do zarządzania aukcjami na Allegro dzięki swojej wydajności i zaawansowanym funkcjom. Oferuje kompleksowe zarządzanie aukcjami, które pozwala na hurtową edycję, wystawianie, a także zakończenie ofert bezpośrednio z platformy.

„BaseLinker jest zdecydowanie lepszym narzędziem do zarządzania sprzedażą internetową niż EasyUploader. (…) nie istnieje ani jeden aspekt (poza ceną), w którym EasyUploader byłby lepszy od swojego konkurenta.”

www.vsprint.pl

Unikatowe cechy to obsługa wielowątkowości, umożliwiająca pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej komputera, czy integracje z Allegro.cz i Allegro.sk z automatycznym przewalutowaniem cen. Platforma wspiera procesy logistyczne i sprzedażowe przez moduł obsługi sprzedaży, który umożliwia zarządzanie transakcjami od momentu zakupu po wysyłkę.

Baselinker czy…?

Moim zdaniem każda z alternatyw dla Baselinkera ma swoje zalety, które sprawiają, że mogą być lepsze od Baselinkera w określonych warunkach:

  • Apilo oferuje wyjątkowo efektywną automatyzację magazynową, co moim zdaniem stawia je na przodzie wśród narzędzi dla firm z intensywną logistyką.
  • xSale z jego błyskawiczną synchronizacją danych w czasie rzeczywistym z systemami ERP, jest wyborem nr 1 dla dużych operacji, które potrzebują natychmiastowej aktualizacji danych.
  • Sellasist ułatwia zarządzanie wielokanałową sprzedażą z jednego miejsca, co jest idealne dla przedsiębiorstw aktywnie operujących na wielu platformach sprzedażowych.
  • Sello, ze względu na swoją architekturę desktopową, oferuje więcej kontroli i bezpieczeństwa danych, co czyni go preferowanym rozwiązaniem w branżach o wysokich wymaganiach dotyczących prywatności.
  • Sky-Shop jest wyjątkowo przyjazny dla nowych użytkowników i idealnie nadaje się do szybkiego uruchamiania działalności dropshippingowej.
  • IdoSell jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy łączą sprzedaż internetową i stacjonarną, oferując wszechstronne funkcje zarządzania, które moim zdaniem mogą sprawić, że będzie bardziej funkcjonalne niż Baselinker dla niektórych przedsiębiorstw.