bulk editor idosell

Grupowy edytor produktów do IdoSell Product Bulk Editor

Masowa Edycja produktów w IdoSell

Od niedawna oferujemy narzędzie do masowej edycji produktów w systemie IdoSell. Aplikacja wyglądem i sposobem obsługi przypomina Excela, jest wyjątkowo łatwa w obsłudze, wręcz intuicyjna. Umożliwia edycję produktów poprzez kopiowanie i powielanie:

 • parametrów,
 • elementów menu,
 • serii,
 • kategorii, jak i opisów, nazw czy też cen.

Dzięki temu możesz przypisywać setki produktów jednocześnie do wybranego elementu menu, zmieniać lub przypisywać parametry takie jak: kolor, materiał czy typ – jednym kliknięciem. Daje także możliwość zmiany lub poprawy nazw, opisów krótkich i długich domyślnych oraz dla konkretnego sklepu. Aplikacja umożliwia podgląd cen oraz stanów magazynowych.

U nas wdrożenie aplikacji przyspieszyło pracę 4-krotnie, zaoszczędziliśmy około 0,5 etatu przy naszej niezbyt dużej skali działania.


Wyszukiwarka

Bardzo ważną funkcją aplikacji jest wyszukiwarka, która umożliwia filtrowanie tekstowe dla każdej kolumny, w tym wykluczanie fraz oraz obsługę dopasowania ścisłego. Dzięki takiemu filtrowaniu możemy dowolnie zawęzić listę produktów tak aby np. prawidłowo przypisać im parametry. Po wpisaniu w pole wyszukiwania słowa: ładowarka możesz znaleźć wszystkie produkty które są przypisane do takiej kategorii lub które należy przypisać.
Z łatwością znajdziesz towary, które nie są przypisane do żadnego z elementów menu.

Operacje na tekście

Aplikacja umożliwia wyszukanie dowolnego tekstu dla wielu produktów i jego podmianę na inny, co umożliwia uporządkowanie opisów produktowych np. masową zmianę nazwy producent z Adidos na Adidas. Są dostępne również funkcję zmiany wielkości znaków np. “Pierwsza Wielka Litera W Słowie”. Można również masowo dodawać fragmenty opisów na początku bądź na końcu opisu. Jest to szczególnie przydatne, kiedy chcesz zmodyfikować lub rozbudować opisy danej grupy produktów poprawiając np. frazy kluczowe. Umożliwia dokładny podgląd opisów i nazw i porównanie ich poprawności.

Aplikacja umożliwia generowanie opisów 

Aplikacja Bulk Editor daje możliwość masowego generowania opisów dla wielu produktów. Opisy są generowane na podstawie parametrów danego produktu oraz losowania wprowadzonych alternatywnych wersji fragmentów tekstu. Opiera się o użycie synonimów i fragmentów zdań o tym samym znaczeniu.

Przykład:

Etui serii {{ ProductSeriesCell }} o kolorze {{ColorParamCell_1}} oraz 
{{ ColorParamCell (3) }} marki {{ProductProducerCell}} Produkt jest wykonany [[dobrze/świetnie/bardzo dobrze]]

Dzięki temu możesz do danego rodzaju produktów, wygenerować dziesiątki unikalnych opisów, które będą zawierały frazy kluczowe oraz istotne z punktu widzenia klienta cechy.

Przykłady użycia aplikacji

Aplikacji Bulk Editor możesz użyć do:

 • edycji opisów,
 • edycji nazw,
 • przypisywania produktów do menu/kategorii,
 • przypisywania parametrów do produktów,
 • generowania opisów produktów na podstawie zmiennych.

Film i instrukcja

Tutaj krótki film z prezentacją możliwości aplikacji:

Film prezentujący edycję menu:

Instrukcja do aplikacji

Instrukcja do aplikacji z opisem funkcji dostępna jest pod linkiem:

https://docs.google.com/document/d/1YCxFKdSDVVUl0a4h5fS46jzb5FSHRKF5GkVsa2PGg6w/edit?usp=sharing

Jeśli zainteresowało Cię działanie naszej aplikacji i chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj także

 • Grupowy edytor produktów do IdoSell Product Bulk Editor
  Od niedawna oferujemy narzędzie do masowej edycji produktów w systemie IdoSell. Narzędzie swoim wyglądem i sposobem obsługi przypomina Excela, jednak umożliwia edycję poprzez kopiowanie i powielanie zarówno parametrów, elementów menu, serii, kategorii, jak i opisów, nazw czy też cen. Aplikacja umożliwia też podgląd cen oraz stanów magazynowych. U nas wdrożenie aplikacji przyspieszyło pracę 4-krotnie, zaoszczędziliśmy około 0,5 etatu przy naszej niezbyt dużej skali działania.
 • Audyty SEO IdoSell
  Prowadzenie sklepu internetowego na platformie IdoSell, podobnie jak na innych platformach e-commerce, może wiązać się z pewnymi błędami, które mogą negatywnie wpływać na jego funkcjonowanie, widoczność i sprzedaż. Jednak nie zawsze możliwe jest zauważenie błędów, które popełnia się samemu. Dlatego oferujemy usługę audytów SEO, które obnażą problemy i umożliwią ich rozwiązanie.
 • Translator sklepów internetowych IdoSell
  Aplikacja Translator służy do tłumaczenia produktów, elementów menu, blogów i masek w sklepach internetowych opartych na silniku IdoSell. Jeśli chcesz zrewolucjonizować swój handel i bez większego wysiłku zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych to nasz innowacyjny Translator jest stworzony dla Ciebie. Możesz przetłumaczyć całą ofertę lub jej dowolnie wybrany fragment w kilka godzin.
 • Szkolenia IdoSell
  Pomoc w konfiguracji,
 • Doradztwo eCommerce
  Pomoc w doborze platformy eCommerce