cms open source

Systemy eCommerce Open Source

Zastanawiasz się, jak zbudować sklep internetowy, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom? Kluczem mogą być systemy eCommerce Open Source. Te platformy dają Ci nieograniczoną swobodę dostosowania – od designu po funkcjonalności. Dzięki dostępowi do kodu źródłowego, możesz tworzyć unikalne rozwiązania, wspierane przez społeczność programistów. Magento, WooCommerce czy PrestaShop to tylko przykłady narzędzi, które umożliwiają realizację Twojej wizji. Pamiętaj jednak, że aby w pełni wykorzystać ich potencjał, potrzebna jest odpowiednia wiedza techniczna lub pomoc ekspertów. Zapraszam do odkrycia, jak systemy Open Source mogą przetransformować Twój e-biznes, dając Ci kontrolę nad każdym aspektem sklepu.

osCommerce

osCommerce to jeden z pierwszych i najbardziej znanych systemów eCommerce Open Source, który pozwala na budowę i zarządzanie własnym sklepem internetowym. Dostarcza szeroki zakres funkcjonalności oraz elastyczność w dostosowywaniu sklepu do indywidualnych potrzeb użytkowników.

OpenCart

OpenCart to popularna, elastyczna platforma eCommerce Open Source, która umożliwia łatwe tworzenie, zarządzanie i skalowanie sklepów internetowych. Dzięki przyjaznemu użytkownikowi interfejsowi oraz bogatej funkcjonalności, jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców na całym świecie.

PrestaShop

PrestaShop to zaawansowana, darmowa platforma eCommerce Open Source, zapewniająca szerokie możliwości konfiguracji i personalizacji sklepu internetowego. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i bogatej funkcjonalności, jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

WooCommerce

WooCommerce to niezwykle popularny wtyczka do e-commerce dla WordPressa, umożliwiająca łatwe przekształcenie każdej strony w pełnoprawny sklep internetowy. Dostosowany do potrzeb zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw, WooCommerce jest wyborem dla tych, którzy cenią sobie elastyczność i integrację z potężnym systemem zarządzania treścią.

Sylius

Sylius to nowoczesna platforma eCommerce Open Source oparta na frameworku Symfony, zaprojektowana z myślą o elastyczności i dostosowywaniu do indywidualnych potrzeb biznesowych. Jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do programistów i średnich oraz dużych przedsiębiorstw, które potrzebują niestandardowych funkcji sklepu online.

MedusaJS

MedusaJS to nowoczesna, open-source’owa platforma eCommerce zaprojektowana z myślą o elastyczności i rozszerzalności, pozwalająca deweloperom na budowanie spersonalizowanych sklepów internetowych za pomocą JavaScript. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów e-commerce, oferując łatwość integracji z różnymi narzędziami frontendowymi i backendowymi.

Magento

Magento to zaawansowana, skalowalna platforma eCommerce open source, zapewniająca bogate możliwości personalizacji i rozbudowane funkcje zarządzania sklepem internetowym. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie dla średnich i dużych przedsiębiorstw, które poszukują elastyczności oraz możliwości rozwoju swojej działalności online.

SaleOR

Saleor to nowoczesna, open-source’owa platforma eCommerce oparta na Pythonie i Django, zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności, skalowalności i elastyczności. Dzięki API-first podejściu, Saleor jest idealnym rozwiązaniem dla firm pragnących zbudować spersonalizowane i zintegrowane środowisko handlu elektronicznego.

ZenCart

ZenCart to darmowa platforma eCommerce open source, zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi przez osoby nieposiadające zaawansowanej wiedzy technicznej. Dzięki swojej elastyczności i szerokiemu wsparciu społeczności, ZenCart stanowi popularne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą szybko uruchomić własny sklep internetowy.

Przedstawione systemy eCommerce Open Source oferują różnorodne opcje dla firm pragnących rozwijać swoją obecność online, każdy z nich wyróżniając się unikalną cechą:

osCommerce wyróżnia się dostępnością i niskimi kosztami startu, co czyni go atrakcyjnym dla nowych użytkowników e-commerce.


OpenCart jest ceniony za intuicyjność użytkowania, umożliwiając szybkie zarządzanie sklepem nawet początkującym użytkownikom.


PrestaShop oferuje bogatą funkcjonalność zarządzania produktami, zamówieniami i klientami, dostosowaną do potrzeb średnich i dużych przedsiębiorstw.

WooCommerce integruje się z WordPress, co pozwala na łatwe połączenie funkcji sklepu online z mocą najpopularniejszego systemu zarządzania treścią.


Sylius opiera się na solidnych fundamentach Symfony, co gwarantuje stabilność i nowoczesne podejście do e-commerce.


MedusaJS przyciąga wysoką elastycznością i łatwością integracji z różnymi technologiami, idealną dla deweloperów.Magento zapewnia niezrównaną elastyczność i personalizację, obsługując rozbudowane i złożone potrzeby biznesowe dużych przedsiębiorstw.

Saleor wyróżnia się wydajnością i skalowalnością, korzystając z nowoczesnych technologii i podejścia API-first, co sprawia, że jest atrakcyjny dla projektów o wysokich wymaganiach dotyczących wydajności.


ZenCart wyróżnia się przyjaznością dla użytkowników, oferując intuicyjne środowisko zarządzania sklepem, co czyni go dostępnym nawet dla osób bez głębokiej wiedzy technicznej.

Każdy z tych systemów ma swoje miejsce na rynku, oferując różnorodne możliwości dostosowane do specyficznych potrzeb biznesowych, od małych firm po duże przedsiębiorstwa poszukujące kompleksowych rozwiązań e-commerce.

Przeczytaj także

 • Grupowy edytor produktów do IdoSell Product Bulk Editor
  Od niedawna oferujemy narzędzie do masowej edycji produktów w systemie IdoSell. Narzędzie swoim wyglądem i sposobem obsługi przypomina Excela, jednak umożliwia edycję poprzez kopiowanie i powielanie zarówno parametrów, elementów menu, serii, kategorii, jak i opisów, nazw czy też cen. Aplikacja umożliwia też podgląd cen oraz stanów magazynowych. U nas wdrożenie aplikacji przyspieszyło pracę 4-krotnie, zaoszczędziliśmy około 0,5 etatu przy naszej niezbyt dużej skali działania.
 • Audyty SEO IdoSell
  Prowadzenie sklepu internetowego na platformie IdoSell, podobnie jak na innych platformach e-commerce, może wiązać się z pewnymi błędami, które mogą negatywnie wpływać na jego funkcjonowanie, widoczność i sprzedaż. Jednak nie zawsze możliwe jest zauważenie błędów, które popełnia się samemu. Dlatego oferujemy usługę audytów SEO, które obnażą problemy i umożliwią ich rozwiązanie.
 • Translator sklepów internetowych IdoSell
  Aplikacja Translator służy do tłumaczenia produktów, elementów menu, blogów i masek w sklepach internetowych opartych na silniku IdoSell. Jeśli chcesz zrewolucjonizować swój handel i bez większego wysiłku zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych to nasz innowacyjny Translator jest stworzony dla Ciebie. Możesz przetłumaczyć całą ofertę lub jej dowolnie wybrany fragment w kilka godzin.
 • Szkolenia IdoSell
  Pomoc w konfiguracji,
 • Doradztwo eCommerce
  Pomoc w doborze platformy eCommerce